пʼятниця, 17 серпня 2018 р.

Квест для малюків та їх батьків

Нещодавно перед спільним літнім відпочинком ми із сестрами вирішили, що оскільки збереться нас добряча юрба і цілий дитсадок у придачу, добре б цьогоріч підготувати "культурну програму". Ну...."ми" - це заголосно сказано, бо мотором-енерджайзером, як то часто буває, виступила Христя. Вона зібрала тематичну пінтерест-дошку, витягла мене на каву-обговорення, створила спеціальний гугл-диск і план дій ввела у розшарений документ....Словом, менеджер в дії :). Серед ідей нам сподобались: фестиваль піщаних замків та регата із власноруч зробленими корабликами, дизайнування відпочинкових "корон" із підручних матеріалів, смуга перешкод для малюків, перестрілки водяними пістолетами і пістолетищами :) (це у нашого дідуся така штука завелась).... Головний девіз намалювався десь так: "будь готовий і не напружуй(ся)" :), бо вирішили набрати із собою всеможливих заготовок і матеріалів, а на місці вже дивитися, до чого душа лежить. Але один пункт потрібно було детально продумати, і я зголосилася стати відповідальною :). "Пошуки скарбів" або просто кажучи, квест, обдумувався протягом всього напередодня, коли за правилами жанру треба докуповувати і допаковувати. В результаті діти вже полягали спати, а у мами ще "конь не валялся".....зате кістяк квесту був готовий!

Ото вже повернувшись, вирішила записати все, поки не забулося. Звичайно, такого роду добра у просторах нету купа-купезна....втім, може комусь зекономиться якийсь напередодень ;). Забігаючи наперед, попереджаю, що у нас все вийшло дещо задовго, тому в процесі пошуку головного скарбу - гіганської торби з кукурудзяними паличками, соків і ще якихось там дурничок - учасники помалу відсіювалися.... майже що в порядку старшинства :). Але хтось сказав, що у цьому квесті кожен знайшов собі своє маленьке задоволення, а цього мені вже вистачає з головою.

Отож, дано:
* команда із річної малечі, кількох майже-3-річок, двох 5-річок і їх мам у ролі "супроводжуючих"
* огороджена територія навколо будиночка, задекорована деревцями і кущами, під якими - цілий глиняний зоопарк :) - тут і лисички, і вовк, і олень, а ще черепахи-сурикати-білки... З цим і працюємо :).

- Ну що, поїхали?

 

А їдемо ми майже що в прямому сенсі: для наймолодших малюків найперше завдання: розказати, які види транспорту вони знають, а потім назвати зображений на картинках (хехе, нарешті знадобилися карточки Домана! :)).


А там у нас.... і жовта машина, і блакитний потяг, і синій мотоцикл :). Роздаємо карточки і питаємося, що ж із цього всього є у нас під боком? Правильно....автомобіль! Ану переверни карточку із машинкою!А на звороті намальована маленька зірочка - це і є підказка. Треба шукати зірочку десь серед нашого автопарку.  

 

<<< Шукаємо зірку!!! >>>
Картку із морською зіркою діти знаходять десь серед машин (у нас вона ховалася на колесі). Поруч причеплений фрагмент із незрозумілим малюнком (шматок карти!).

 

 

- Хто знає, що це таке? Дійсно, це морська зірка. То де вона живе?? Так, у морі....у воді! А знаєте, що тут десь поруч є і інші водяні жителі. Треба їх пошукати. Гайда!

<<< Шукаємо воду!!! >>>

Знаходять невеликий таз із водою, на дні якого лежать рибки (вирізані із кольорової плівки....довелось пустити під це папку для документів :); до кожної рибки причеплена скрепка), а поруч - "вудка" - паличка із прив'язаним тоненьким шнурком, до якого примотано магнітик.

 

Діти і без підказок наввипередки кидаються по черзі ловити рибку :).


- Ухти, скільки рибки ми наловили! Треба когось нею почастувати. Яких ви знаєте рибоїдів? (Діти перелічують дельфіна, кота, нерпу.... хтось згадує про пінгвіна). Так, і пінгвін любить рибку. До речі. один із них зараз десь сховався неподалік. Пошукаємо його? Він зрадіє частуванню.

<<< Шукаємо пінгвіна і годуємо його рибкою!!! >>>


Поруч із карткою з пінгвіном знаходимо ще один незрозумілий фрагмент, а також - запаковану коробочку.


У коробочці лежать кілька воскових олівців та білий аркуш, а також завдання - заштрихувати аркуш (він не простий - там "невидимим олівцем" намальовано наступну підказку;  тут ніякої магії, просто малюнок промальовано списаною ручкою або паличкою для суші :))

<<< Заштриховуємо аркуш >>>

 

На папері проступають обриси зображення - це.....слоник на колесах (може бути будь-що, звісно).
- Ну що ж, це наступна підказка. Мабуть, треба такого чудо-звіра знайти!

<<< Шукаємо слоника на колесах >>>

 

Малеча захоплено вигукує, коли помічає пластикову іграшку під ялинкою :). Це слоник-сорприз, бо у ньому є маленькі дверцятка. Всередині діти знаходять картинку-загадку:




 

- Хто тут намальований? Як каже ведмедик....що їсть зайчик.... якого кольору білочка... А хто зайвий на цій картинці? Правильно, котик! А чому? :) Дітки, котик - це наступна наша підказка. Побігли пошукаємо котика!

<<< Шукаємо котика >>>

 Котик - намальований на малюнку - причеплений десь неподалік.

 

На звороті - завдання для діток старших. Треба прочитати і доповнити віршика:

Котик наш нашкодив зранку:
виїв на столі сметанку.
Це бабуся підловила
і нечему насварила. 
Котик вуркотів і нявкав,
а тоді сховавсь під ..... (лавку)


Звичайно, що далі треба перевірити усі лавки :). Десь під одною із них приліплений пакет. У ньому - черговий фрагмент карти та набір картинок із завданням: "Поскладай по порядку, а тоді - переверни!".

 

 

 

На картинках - малюнки по кількості від 1 до 9. Їх треба викласти у порядку зростання, а тоді перевернути - на звороті кількох із них є три цифри. Вирішуємо їх записати десь в надійному місці, для чого знаходиться шматок крейди.
- Хто хоче перемалювати?


<<< Перемальовуємо цифри >>>

- Дітки, ми домовлялися, що шукати скарби будуть усі-усі, навіть найменші дітки. А що добре вміють найменші дітки? Варіанти відповідей :). А ще малята чудово вміють копати ямки у пісочку! Є у нас саме таке завдання для найменших. Ходімо?

Всі підходять до ємності із піском, в якому закопано багато дрібних фігурок тварин. Тут потрібно розповісти якусь байку про те, що, скажімо, найменший тут хто? Ось цей маленький білий ведмедик! А найменші дітки хіба можуть бути самі? Ні..... бо поруч завжди є хто? Мама! Треба пошукати маму ведмежати.

 

<<< Шукаємо ведмедицю >>>


Коли мама-ведмедиця нарешті знаходиться, то з'являється нова підказка: 4-й фрагмент карти та заклеєний конверт із вирізаною діркою, через яку видно загадку:

Сама хитренька,
Шубка руденька,
Має гостре личко.
Хто вона?....(Лисичка)



Діти відгадують загадку, після чого їм дозволяється відкрити конверт. Там дійсно лисичка, а поруч із нею хатка і питання: "Чим прикрасимо хатку лисички?" і намальовані нотки....

 

Разом із дітьми заводимо хором пісню-підказку, всім відому:

Я лисичка, я сестричка,
не сиджу без діла.
Я гусяток пасла,
полювать ходила.

А сьогодні у неділю 
треба відпочити,
свою хатку гарнесенько
треба прикрасити.

А щоб краща, а щоб краща
була моя хатка,
треба піти у гайочок,
квіточок нарвати!

- Малята, давайте допоможемо лисичці прикрасити її хатку? Ось тут у нас є кольоровий папір, ножиці і клей - можна наробити багато гарних квіток!

<<< Всі вирізають-клеять квіти >>>



- Знаєте, діти....тут такі в нас гарні квіти, що на них позліталися найгарніші метелики! Дивіться, вони знаходять шлях до квіток!
Одну квітку чіпляємо до фініша намальованого на великому аркуші лабіринту, а на початку там - метелик. Видаємо олівчик, яким треба промалювати шлях метелика.

<<< Малюють шлях через лабіринт >>>


На шляху по черзі зустрічаються ще три цифри. Їх домальовуємо до попередніх.
- Ой, а один метелик ніяк не може знайти шлях до наших квітів. Треба пошукати його і допомогти!

<<< Шукаємо метелика >>>

 

"Метелик" - це ще одна картинка. Він, виявляється, чекаємо на нас не сам, а з дочепленими фрагментом карти (спокійно, вже останній :)) та загадкою - цього разу для дорослих (щоб і їм нудно не було!).

 

Поки малеча складає карту-пазл і фіксує результат клейкою стрічкою, супроводжуючі матусі-татусі мають відповіти на таке каверзне питання:

 

Відповідь - цифру 5 - треба теж домалювати до знайдених раніше.

А останнє "доросле" завдання (може, для татуся, що здалеку з цікавістю заглядає ? :) ) якраз допоможе зрозуміти, для чого ж здався увесь цей шифр!


Відповідь на цю головоломку: +067 (кожну "руну" треба розділити уявно надвоє і побачити, що це символ та його дзеркальне відображення, хех :)). От і підказка...виявляється, що з такими труднощами зібраний числовий код - це телефон.

<<< Дзвонимо до загадкового абонента >>>

А попередньо проінструктований "абонент"повідомляє, куди заглянути, щоб знайти останній "ключ" - прозору плівку і нанесеним хрестиком. Накладаємо плівку на карту......і знаходимо місце захованого скарбу!! УРААААААААААААААА :) Тобто еврика ;)